Hledání gastronomického vybaveníKategorie obchoduVýrobci gastronomické technikyNepřehlédnětePartnerské weby

Kuchyňské nádobí / Pánve / Pánve titanové

 1. Před prvním použitím
  Nádoby umyjeme horkou vodou, osušíme a potřeme lehce olejem. Mírně zahřejeme a olej opět vytřeme. Při dalším použití nádobu zahřejeme na maximum a vaříme bez dalšího použití oleje nebo jiného tuku.
 2. Několik rad při používání titanového nádobí
  Pánev, hrnec nebo pekáč dáme na plotně na maximální výkon rozehřát. Stačí zhruba 1 minuta, záleží však na zdroji. Správné nahřátí nádobí vyzkoušíme stříknutím trošky studené vody na dno nádoby. Pokud voda zasyčí, je nádoba připravena na pečení. Tento úkon je zejména důležitý u masa, aby se hned "zatáhlo". Prudkým opečením se totiž stáhne vrchní vrstva, šťáva se z masa nevyluhuje a maso se nevysuší. Pak už zdroj tepla snížíme. Maso připravované v titanovém nádobí i bez kapky tuku zůstává i přesto vláčné, šťavnaté a velice chutné. Pokud má však někdo rád maso špikované (např. hovězí pečeně), může slaninu samozřejmě použít.
  Kromě toho, že při přípravě jídel nemusíme v titanovém nádobí používat tuk, jsou kulinářské postupy v zásadě stejné jako u kteréhokoli jiného nádobí.
 3. Jak je to s používáním tuků?
  Mnozí uživatelé titanového nádobí určitě zajásají, že nemusejí při přípravě pokrmů použít ani gram tuku. Mnozí mají různé zdravotní potíže, diety anebo prostě dávají přednost, ať už je k tomu vedou jakékoli důvody, tuk nepoužívat.
  U titanového nádobí sice při tepelné úpravě tuk používat nemusíme, ale u zeleninových pokrmů jednu lžičku másla nebo oleje doporučujeme. Nejenže se zvyšuje chuť zeleniny, ale zároveň se tepelnou úpravou uvolňuje provitamin A, tedy karoten. Berte však tuto informaci jako doporučení, chcete-li vařit bez tuku, titanové nádobí to beze všech problémů umožňuje.
  Osmahnuté kostičky chleba nebo housky či opečené chleby nebo plátky bagety do polévky můžeme opékat nasucho. Pokud však přece jenom to někomu nedá, stačí pánev potřít slabě olejem nebo máslem; kostičky chleba budou i chutnější a nebudou se v polévce hned rozmáčet.Zobrazit Pánev na omelety pr. 28cm,titanová iTEQ28, GASTRO

Pánev na omelety pr. 28cm,titanová iTEQ28, GASTRO

Indukční pánev iTEQ 285 je obzvláště určena na přípravu řízků, steaků a omelet. Balení obsahuje indukční pánev a skleněnou pokličku. Univerzální pánev s nízkým okrajem, ideální na přípravu palačinek, bramboráků a omelet, případně steaků.

Cena:  2 295,- Kč
Zobrazit Pánev na omelety pr. 28cm,titanová iTEQ28, GASTRO
Zobrazit Pánev na omelety, pr. 28cm,titanová TEQ285, GASTRO

Pánev na omelety, pr. 28cm,titanová TEQ285, GASTRO

Exkluzivní pánev na omelety TEQ 285 je obzvláště určena na přípravu řízků, steaků a omelet. Balení obsahuje pánev a skleněnou pokličku. Univerzální pánev s nízkým okrajem, ideální na přípravu palačinek, bramboráků a omelet, případně steaků

Cena:  1 950,- Kč

Nový produkt v naší nabídce Doporučený produkt

Zobrazit Pánev na omelety, pr. 28cm,titanová TEQ285, GASTRO
Zobrazit Pánev vysoká pr. 24cm,titanová TEQ247, GASTRO

Pánev vysoká pr. 24cm,titanová TEQ247, GASTRO

Exkluzivní vysoká pánev TEQ 247 je obzvláště určena na přípravu rizota a steaků pro rodiny. Balení obsahuje pánev a skleněnou pokličku. Velká pánev s vysokým okrajem, vhodné na přípravu masových směsí, čínských jídel a na dušení mas ve vlastní šťávě. Díky vyššímu okraji též možno využít jako hrnec na přípravu příloh.

Cena:  1 950,- Kč

Nový produkt v naší nabídce

Zobrazit Pánev vysoká pr. 24cm,titanová TEQ247, GASTRO
Zobrazit Pánev vysoká pr.24cm,titanová iTEQ247, GASTRO

Pánev vysoká pr.24cm,titanová iTEQ247, GASTRO

Indukční pánev iTEQ 247 je obzvláště určena na přípravu rizota a steaků pro rodiny. Balení obsahuje indukční pánev a skleněnou pokličku. Velká pánev s vysokým okrajem, vhodné na přípravu masových směsí, čínských jídel a na dušení mas ve vlastní šťávě. Díky vyššímu okraji též možno využít jako hrnec na přípravu příloh.

Cena:  2 295,- Kč
Zobrazit Pánev vysoká pr.24cm,titanová iTEQ247, GASTRO
Zobrazit Univerzální pekáč titanový 28x28cm iTEQ288I, GASTRO

Univerzální pekáč titanový 28x28cm iTEQ288I, GASTRO

Indukční pekáč 28x28, výška 8 cm. Balení obsahuje indukční pekáč a skleněnou pokličku. Vhodný pro přípravu celého oběda v jedné nádobě (maso i s přílohou pro 4-6 osob nebo pouze maso až pro 10 osob). Možno využít i k zapékání těstovin a pečení dortů. Vhodný pro velkou rodinu.


Cena:  2 565,- Kč
Zobrazit Univerzální pekáč titanový 28x28cm iTEQ288I, GASTRO
Zobrazit Univerzální pekáč titanový 28x28cm TEQ288, GASTRO

Univerzální pekáč titanový 28x28cm TEQ288, GASTRO

Exkluzivní pekáč 28x28, výška 8 cm. Vhodný pro přípravu celého oběda v jedné nádobě (maso i s přílohou pro 4-6 osob nebo pouze maso až pro 10 osob). Možno využít i k zapékání těstovin a pečení dortů. Vhodný pro velkou rodinu. Balení obsahuje pekáč a skleněnou pokličku.

Rozměry pekáče:
- plocha 28x28 cm
- výška okraje 8 cm

Cena:  2 150,- Kč
Zobrazit Univerzální pekáč titanový 28x28cm TEQ288, GASTRO
Počet produktů: 6
  Akce

Elektrická fritéza FE - 07VT, RM

Zobrazit Elektrická fritéza FE - 07VT, RM

Cena: 8 630,- Kč
Běžná cena: 9 590,- Kč


Vakuová balička VAC 260, TMG

Zobrazit Vakuová balička VAC 260, TMG

Cena: 26 200,- Kč
Běžná cena: 29 150,- Kč

  Vybíráme z nabídky
  Novinky

  Nejprodávanější